бс

Шлях до знань і шлях до зір Нам відкрив колегіум. Йдем вітрам наперекір,— Цільні й наполегливі... Йдем вітрам наперекір,— Цільні й наполегливі. Волю справжню нам дають Знань космічні обрії. Вирушайте з нами в путь,— Вірні і хоробрії. Ми умієм жартувать, Пустувать, пустувать, Про життя не забувать, Легко розслаблятися. Та по дзвонику усі Ми до знань схиляємось. Вірим світлу і красі, Спрагу утоляємо. Слава нашим вчителям За терпіння й істини, Що уміють окрилять Нас думками чистими. Шлях до знань і шлях до зір Нам відкрив колегіум. Йдем вітрам наперекір,— Цільні й наполегливі...

середу, 25 травня 2016 р.


ЗАВДАННЯ НА КАНІКУЛИ!

Шановні учні! Увага! Вам необхідно завести читацький щоденник по зарубіжній літературі. Щоденником може служити звичайний зошит або блокнот, на якому великими літерами буде виведено назву «Читацький щоденник». Зверху на обкладинці потрібно зробити позначку з ім'ям і прізвищем учня, вказати клас, школу.
Як оформити читацький щоденник?
На першій сторінці записується список прочитаних книг.
А далі йде робота над твором. Інформацію про твір можна вносити в попередньо накреслену табличку. На цій сторінці записується повна назва твору, прізвище автора і короткі біографічні відомості про нього. Далі визначається тема, перераховуються і коротко характеризуються головні і другорядні герої. Заноситься в щоденник розповідь про основні події твору, час і місце, в якому вони відбувалися, проглядаються конфлікти і проблеми, які мали місце у творі. Додатково можна написати міні-твір «Мої враження від прочитаної книги».
Естетично оформлений і правильно записаний читацький щоденник – половина шляху до хорошої оцінки дитини на уроках літератури!
Гарного відпочинку та цікавого читання!
Список творів зі світової літератури для 6 класу (обов’язкове читання)
1. Грецькі міфи «Міф про Прометея», «Міфи про Геракла», «Дедал і Ікар», «Нарцис», «Пігмаліон і Галатея», «Орфей і Еврідіка», «Деметра і Персефона» 
2. Індійські міфи «Творення», «Про створення ночі», «Про потоп», «Про золоті часи»
3. Єгипетські міфи «Ра та Апоп», «Міф про те, як Тефнут покинула Єгипет» 
4. Ж. Верн «П’ятнадцятирічний капітан»
5. Ч. Діккенс «Різдвяна пісня в прозі»
6. М. Гоголь «Ніч перед Різдвом»
7. А. Чехов «Хамелеон», «Товстий і тонкий»
8. Д. Лондон «Жага до життя»
9. Г. Бічер-Стоу «Хатина дядька Тома»
10. А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц»
11. Г. Лонгфелло «Пісня про Гайавату» (1 розділ)
12. Р. Д. Бредбері «Посмішка»
13. Р. Шеклі «Запах думок»
14. А. Ліндгрен «Міо, мій Міо» 
15. М. Енде «Джим Ґудзик і машиніст Лукас»
16. К. Нестлінгер «Конрад, або Дитина з бляшанки»

З повагою, вчитель зарубіжної літератури Людмила Володимирівна!